Exitroom
Na myśl o imprezach firmowych wielu pracodawców łapie się odruchowo za przysłowiową kieszeń, a pracownicy często przypominają ostatni, nudny wyjazd, który zakończył się kilkoma drobniejszymi, firmowymi skandalami.
Często jest to wynik dość sztampowego myślenia kierownictwa, która nie szuka sposobów na znalezienie atrakcyjnych form integracji firmowej, którą zrzucają na karb proste zabawy nierzadko podlewane alkoholem.
Tymczasem, jak pokazują doświadczenia wielu korporacji a także mniejszych firm dobrze zaplanowane spotkanie integracyjne nie tylko oczyści atmosferę w pracy, ale także pozwoli na lepsze wykorzystanie naturalnych predyspozycji pracowników.
Organizacja takich eventów może być prostsza niż się wydaje, a zadowolenie i określone przez pracodawcę cele można osiągnąć w bardzo prosty sposób.
Cieszące się coraz większa popularnością tak zwane exitroomy to idealne miejsce do tego, by wspólnie razem ze współpracownikami móc doświadczyć czegoś nowego, co dodatkowo pozwoli na zintegrowanie się zespołu.
Gra szkoleniowa polegająca na poszukiwaniu wskazówek, wspólnym przechodzeniu przez kolejne etapy labiryntu złożonego z zamkniętych pomieszczeń sprawia, że adrenalina rośnie, a w ludziach zaczynają odzywać się ich lęki oraz pierwotne instynkty.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół. Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.
Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:
Nierzadko miejsca te są dodatkowo stylizowane na straszne dwory, czy pomieszczenia ze znanych horrorów co dodatkowo potęguje atmosferę napięcia i chęci ucieczki.
Tylko dzięki wykazaniu się odpowiednimi zdolnościami, taki jak spryt, inteligencja i w końcu zdolność do opanowania stresu pozwolą na przezwyciężenie własnych słabości i wyjście z zamkniętego, mrocznego pokoju.
Wspólne doświadczenia kształtują charakter grupy, tworzą połączenia, które często decydują o udanej współpracy na innych polach.
Dlatego pracodawcy powinny zadbać o to, by ich podwładni mieli o czym rozmawiać w trakcie przerwy obiadowej, a także by mogli dzielić się wspólnymi doświadczenia z których wynika ich ogólna znajomość dobrych i złych stron swoich kolegów i przełożonych właśnie.
Zorganizowana w ten sposób grupa będzie doskonale funkcjonowała i świetnie, co ważne, wspólnie radziła sobie z problemami codziennych obowiązków.
Szefowie powinni przy tym pamiętać, że integracja zespołu nie jest wydatkiem, a inwestycją, która zwróci się w wynikach zarówno poszczególnych pracowników, jaki całej firmy.