Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne
Spotkania integracyjne i teambuildingi podlegają modzie i trendom. Jeśli popularne staje się gotowanie to zaraz na rynku firmy teambuildingowe oferują warsztaty i pokazy kulinarne, jeśli ludzie zachwycają się dronami to powstają projekty bazujące właśnie na tym sprzęcie, skoro wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość stały się tak bardzo sexy to nie mogło zabraknąć team buildingów wykorzystujących tą technologię.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:
Podobnie stało się z lipdubbem. Całkiem niespodziewanie w roku 2015 świat oszalał na punkcie lipdubb’u. Cezik zaczął publikować na youtube’ie swoje teledyski lipdubbowe, pojawiły się wszelkiego typu programy, w których gwiazdy i zwyczajni ludzie lipdubbowali znane przeboje. Przyszedł więc czas na lipdubb w spotkaniach integracyjnych.
Nasz pomysł na lipdubb wyglądał następująco:
- Etap 1
Jeszcze przed samym eventem uczestnicy otrzymali komunikat – żeby było bardziej intrygująco – nie mailem tylko sms’em. W treści sms’a był link do zaproszenia do projektu. Zaproszenie było nagrane w formacie video z odpowiednim podkładem muzycznym. Ten swoisty teaser miał rozbudzić apetyt uczestników i zaangażować w przedsięwzięcie. - Etap 2
Uczestnicy zostali podzieleni zgodnie ze strukturą organizacyjną firmy. Powstało kilka ekip filmowych – dział marketingu, sprzedaż nowoczesna, sprzedaż tradycyjna, obsługa klienta, dział zakupów. Każdy z zespołów miał się spotkać w dogodnym terminie i najpierw zaplanować nagranie – wybór piosenki, zaplanować aranżację, konwencje i ujęcia. W projektowaniu teledysku uczestnicy otrzymali wsparcie od profesjonalnej ekipy filmowej mającej doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. - Etap 3
Nagranie teledysku. Jedni nagrywali na dachu siedziby firmy, inni na lotnisku, jeszcze inni w salonie spa. Ważne, aby wszyscy mieli przydzielone role i każdy był eksponowany w możliwie równym stopniu. Profesjonaliści kręcili z kilku kamer, dźwiękowcy dbali o jakość dźwięku, specjaliści od strojów i charakteryzacji pudrowali noski i poprawiali stylówki. - Etap 4
Odbyło się kilka równoległych spotkań integracyjnych. Dodatkową wartością była wymiana doświadczeń między grupami i wszelkiego typu podpytywania „a co wy wybraliście?” , „a gdzie kręciliście?” etc. Zwieńczeniem całości była wielka gala lipdubbowa, która odbyła się podczas dorocznej konferencji firmowej. Prezentacja teledysków miała oprawę godną MTV Awards. Nagrody były wręczane za najlepszy teledysk, najlepszą technikę lipdubbową (były powtórki w technologii slow motion) , najlepszą choreografię i mistrza drugiego planu. Zwycięska ekipa otrzymała budżet na kolejną imprezę integracyjną. Zespół postanowił jednogłośnie przeznaczyć swoją nagrodę na cele charytatywne co ludzie od CSR’u i komunikacji skrzętnie zagospodarowali w późniejszych materiałach informacyjnych.
Impreza firmowa była odpowiedzią na potrzebę zintegrowania poszczególnych zespołów oraz zaplanowania krótkiego wydarzenia, które zwieńczy tradycyjną konferencję firmową.