Dofinansowanie na szkolenia z Unii Europejskiej może w zasadzie uzyskać każdy podmiot, który złoży odpowiedni wniosek w odpowiednim terminie w naborze do odpowiedniego projektu.
Takie projekty są ogłaszane co jakiś czas w miarę przyznawanych na te cele środków finansowych przez instytucje Unii Europejskiej.
Aby dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej na szkolenia należy spełnić pewne zasady.
Podmioty, które chcą organizować kursy i szkolenia dla bezrobotnych mają obowiązek przeprowadzenia konkretnej identyfikacji zasadniczych potrzeb, jakie w danym rejonie mają osoby pozostające bez zatrudnienia.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się
naprawdę interaktywne.
Zobacz co oferujemy:
Zapoznaj się z listą
szkolenia sprzedażoweBardzo ważne jest także wskazanie konkretnych potrzeb szkoleniowych i możliwości, jakie niesie ze sobą doskonalenie zawodowe.
Po co jest to wszystko?
Ważne dla Unii Europejskiej jest to, że z kursantem pracuje się indywidualnie i dla każdego uczestnika musi zostac podany i opracowany indywidualny plan działania.
Warto przy tym wszystkim uwzględnić pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe. Idealnym krokiem są szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy.
Doskonałe rezultaty to zapewnienie wsparcia psychologiczno-doradczego dla osób wchodzących, lub powracających na rynek pracy.
Z takiego wsparcia korzystają także osoby szukające tzw. pierwszej pracy. Należy wziąć pod uwagę dofinansowanie przejazdów kursantów z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia, pracy, stażu lub praktyk zawodowych.
Projekty szkoleń i kursow mogą być skierowane do osób bezrobotnych, poszukujących pracy i biernych zawodowo albo takich, które znajdują się akurat w niekorzystnej dla nich sytuacji na rynku pracy.
Pomysły na kursy powinny dotyczyć poniższych grup:
- osoby długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami
- o niskich kwalifikacjach,
- w wieku 50 lat i więcej.
W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalny poziom dofinansowania może wynieść aż 95 procent.
Natomiast w przypadku innych zadań maksymalne dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 procent. Należy więc pamiętać o wniesieniu wkładu własnego.