Nowoczesne zarządzanie pokoleniem Y

To co kiedyś było nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Pokolenie naszych rodziców ani myślało podejmować próby negocjowania z przełożonym zmiany godzin pracy, czy możliwości pracy zdalnej, bez konieczności przychodzenia do biura. Najnowsze badania pokazują że osoby urodzone w latach 80 i później, takich oporów już nie mają. 

     

    To co kiedyś było nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Pokolenie naszych rodziców ani myślało podejmować próby negocjowania z przełożonym zmiany godzin pracy, czy możliwości pracy zdalnej, bez konieczności przychodzenia do biura. Najnowsze badania pokazują że osoby urodzone w latach 80 i później, takich oporów już nie mają. Osoby, które zalicza się do pokolenia Y wysoko cenią sobie możliwość elastycznych godzin pracy, tak by móc łączyć swoją karierę zawodową z życiem rodzinnym, czy żeby móc znaleźć czas na realizowanie swoich hobby, lub poszerzanie swojej wiedzy.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


    Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

    Dodatkowo wspólnym mianownikiem tych osób jest to, że nie wyobrażają sobie życia bez technologii, są bardzo pewni siebie (przekonani o swojej wyjątkowości), ale jednocześnie źle znoszą krytykę zarówno swojej osoby jak i wykonanej pracy. Ponieważ nie mają w planach związania się dożywotnio z jednym pracodawcą i relatywnie często zmieniają miejsca pracy (w porównaniu do pokolenia swoich rodziców) przez pracodawców uważani są za nielojalnych.

    Oczywiście cała ta charakterystyka opiera się na pewnych uogólnieniach, jednak poznanie cech tej grupy osób z pewnością wyjaśni ich niektóre zachowania oraz ułatwi nowoczesne zarządzanie pokoleniem Y. Chociaż same pojęcia wprowadzono w Polsce stosunkowo niedawno, jednak już od jakiegoś czasu osoby zajmujące się kadrami zauważały, że żeby uzyskać odpowiednie i oczekiwane rezultaty w kierowaniu daną grupą ludzi, w zależności między innymi od tego, kiedy się urodziły należy stosować różne motywatory i zachęty oraz podejście.

    I tak osoby urodzone po 1980 roku (czyli właśnie pokolenie Y), jest w stanie odnaleźć się w wirtualnym środowisku współpracowników, nie nawiązując kontaktów face-to-face, za to ich starsi koledzy (1965-1979) najlepiej czują się pracując z drugim żywnym człowiekiem bez pośrednictwa maszyny.

    To jak dokładnie dobierać metody zarządzania do poszczególnych osób i grup z pewnością wyjaśni odpowiedni kurs, w ramach którego omówione zostaną nie tylko cechy różnicujące poszczególne pokolenia, ale również to jak konkretnie zarządzać zespołem, w skład którego wchodzą dane pokolenia.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
    AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
    Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
    Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
    Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza