Dla wielu osób marka stanowi koncepcję, która świadomie czy nie utrwalona zostanie w świadomości konsumentów, w związku zdanym produktem czy usługą, jaka sygnowana jest daną marką. Oczywistą sprawą jest, że każda z firm działających na rynku dąży wszelkimi sposobami do zbudowania pozytywnego wizerunku swojej marki – z różnym oczywiście skutkiem, gdyż nie każdemu sztuka ta udaje się perfekcyjnie.
Dla wielu osób marka stanowi koncepcję, która świadomie czy nie utrwalona zostanie w świadomości konsumentów, w związku zdanym produktem czy usługą, jaka sygnowana jest daną marką. Oczywistą sprawą jest, że każda z firm działających na rynku dąży wszelkimi sposobami do zbudowania pozytywnego wizerunku swojej marki – z różnym oczywiście skutkiem, gdyż nie każdemu sztuka ta udaje się perfekcyjnie. Podstawą budowania pozytywnego wizerunku marki jest wzbudzanie w potencjalnych odbiorcach produktów czy usług pojawiających się pod daną marką, pozytywnych odczuć oraz skojarzeń. Im większe zainteresowanie kampanią reklamową danego produktu, tym prawdopodobieństwo, że zapadnie on w pamięć kontrahentom nieco wzrasta. Właśnie dlatego, wiele firm decyduje się na pozostanie wiernym sloganom oraz hasłom reklamowym przez bardzo długi okres czasu. Im częściej i dłużej konsumenci zapoznają się z reklamą danej marki, tym szansa na pozostanie jej w świadomości konsumentów jest znacznie większa. Na postrzeganie marki przez poszczególne osoby, przede wszystkim wpływ mają takie aspekty jak:
– stopień znajomości marki przez danego konsumenta – miejsce jakie dana marka zajmuje w hierarchii wśród swoich konkurentów – sposób postrzegania marki w odniesieniu do konkretnych zachowań różnego typu konsumentów, jakie są z nią związane – przywiązanie konsumentów do ulubionych marek produktów – odczucia konsumentów wobec nowej dla nich marki ( pozytywne, negatywne czy może całkowicie obojętne).
Choć wydawać by się mogło, że jest zupełnie inaczej, w rzeczywistości praca nad budowaniem pozytywnego wizerunku marki trwa dość długo i składa się z wielu, niekiedy w zależność od sytuacji dość złożonych etapów. Niezwykle istotne i pracochłonne jest opracowanie oznaczeń słownych oraz graficznych, które kojarzyć będą się z jedną konkretną marką. Na wizerunek marki składa się w głównej mierze jej nazwa oraz skojarzenia jakie wzbudza, graficzne oznaczenia, wizualna identyfikacja danej marki oraz symbole, jakie kojarzą się z daną marką. Każdy z aspektów wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania.
Skorzystaj z naszej bezpłatnej strefy wiedzy wikiGamma+ . Znajdziesz
tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.