Jak wygląda zarządzanie projektami pmi?
Zarządzanie projektami, dziedzina ludzkiej działalności zawodowej znana także pod swoją angielską nazwą – project management rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie i dynamicznie. Dawno już minęły czasy, gdy do realizacji projektu wykorzystywane było wyłącznie tradycyjne (tak zwane kaskadowe) podejście wraz ze swoją metodologią.

Jak wygląda zarządzanie projektami pmi?
Szkolenia Project Management, szkolenia menedżerskie Wrocław
Zarządzanie projektami, dziedzina ludzkiej działalności zawodowej znana także pod swoją angielską nazwą – project management rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie i dynamicznie. Dawno już minęły czasy, gdy do realizacji projektu wykorzystywane było wyłącznie tradycyjne (tak zwane kaskadowe) podejście wraz ze swoją metodologią. Zgodnie z nim każdy z projektów stanowi całość i jako nierozerwalna całość powinien być traktowany.
Oznacza to, że przed przystąpieniem do prac nad projektem ustalany był ich szczegółowy harmonogram, a także budżet i tak dalej. W toku prac odgórny przyjęty w związku z projektem plan nie może już być zmieniany, nie ma też miejsca na różnego rodzaju drobne modyfikacje. Takie podejście bardzo długo było jedynym znanym i obowiązującym.
Co więcej sprawdzało się ono bardzo dobrze. Istota tkwiła jednak w charakterze samych projektów. Z czasem, gdy zaczęły one ewoluować i dynamicznie się rozwijać tradycyjna metodologia przestała być skuteczna, zaczęto więc opracowywać inne rozwiązania. To, które z nich będzie najskuteczniejsze zależy od istoty projektu.
Metodyka PMI
Metodyka PMI stanowi odgórny zbiór zasad związanych z zarządzaniem projektami, który skodyfikowany został przez Project Management Institute a następnie wydany w postaci PMBOK Guide, który to został powszechnie uznany za absolutną podstawę wiedzy profesjonalnego kierownika projektu i osób wchodzących w skład grupy projektowej.
W dokumencie tym opisane zostało 47 procesów, które muszą zostać wykonane podczas zarządzania projektem. Procesy te zastosowane powinny być w połączeniu z wiedzą, umiejętnościami, narzędziami i technikami.
Osoby zainteresowane tą tematyką powinny rozważyć szkolenia project management czy szkolenia dla kierowników, w trakcie których wszystkie procesy zostaną szczegółowo opisane. W toku ich trwania zdobyć można też wiedzę o innych podejściach do zarządzania projektami, między innymi agile (zarządzanie zwinne) czy Prince2 (zarządzanie w płynnym środowisku).
Agile mindset
Agile jest skuteczną metodyką – względem tradycyjnego podejścia do współpracy i dostarczania wyników. Badania wskazują wzrost efektywności względem klasycznej pracy od 40% nawet do 200%.Agile – zwinne zarządzanie projektami dla HR
Zarządzanie projektami Agile dla HR daje możliwość poznania metodyki odpowiadającej na nieustanną zmianę w organizacjach. Szkolenie pozwala również rozpoznać obszary organizacji, w których zwinne metodyki…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej