Design Thinking jest metodą zyskującą sobie coraz większa popularność. Polega ona na tworzeniu bardzo innowacyjnych produktów oraz usług, które opierają się na głębokim zrozumieniu pojawiających się podczas całego procesu problemów. Powstałe w wyniku Design Thinking rozwiązania muszą być przede wszystkim:
- pożądane przez wszystkich użytkowników powstającego projektu
- wykonalne pod względem technologicznym
- uzasadnione z ekonomicznych pobudek.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Firma Gamma sp. j. zaprasza na
szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć idee Design Thinking, co pozwala na szybsze wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również:
szkolenie zarządzanie projektami,
szkolenia dla menedżerów.
Design Thinking jest procesem niezwykle usystematyzowanym. Zawsze pierwszym krokiem jest zbudowanie silnego i bardzo kompetentnego zespołu. Ważne jest, aby poszczególni członkowie zespołu byli specjalistami w zupełnie innych dziedzinach - dzięki temu zespół będzie miał większe kompetencje w rozwiązywaniu wszystkich zaistniałych i powstałych w czasie projektowania problemów. Zawsze warto, aby w zespole był inżynier, socjolog, technolog oraz specjalista od projektowania oraz marketingu. Design Thinking jest metodą niezwykle uniwersalną, dlatego też przykładów zastosowania tej metody jest naprawdę wiele, w każdej dziedzinie gospodarki. Design Thinking stosowane może myć zawsze tam, gdzie pojawiają się problemy, które nie mają jednego i bardzo oczywistego rozwiązania. Oto kilka przykładowych problemów, w których idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie metodologii Design Thinking:
- transport ludzi pracujących w kopalni w jej wnętrzach, przy zachowaniu odpowiedniego poziomy bezpieczeństwa, ale i właściwego tempa pracy
- jak poprawić skuteczność działania każdego odkurzacza
- jak skonstruować wózek dla dziecka, z którego korzystać mogliby rodzice regularnie uprawiający jakąś dyscyplinę sportową
- i wiele innych przykładów, które są dość trudne w szybkim rozwiązaniu, które dodatkowo wymagają od zespołu zintegrowanego podejścia, łączącego w sobie kompetencje w wielu dziedzinach.
Niezależnie od zaistniałego problemu, Design Thinking zawsze przechodzi przez następujące etapy:
- empatyzację
- definiowanie problemu
- generowanie pomysłów
- budowanie prototypów w oparciu o powstałe pomysły
- testowanie prototypów.