Czym jest zrównoważony rozwój?
Istnieje wiele koncepcji zarządzania: wśród nich z pewnością na chwilę uwagi zasługuje koncepcja zrównoważonego rozwoju. Z pewnością każdy o niej kiedyś słyszał – nic dziwnego, to ona widnieje w Konstytucji RP jako jedna z najbardziej właściwych postaw, które mają na celu nie tylko rozwój przedsiębiorczości, ale również ochronę środowiska i kapitału ludzkiego.
Zasada zrównoważonego rozwoju mówi o tym, że każde przedsiębiorstwo powinno rozwijać się w taki sposób, by móc chronić środowisko oraz zasoby naturalne. Zakłada ona, że cywilizacja powinna dążyć do tego, by móc zapewnić dobry byt przyszłym pokoleniom. Oznacza to, że społeczeństwo powinno dążyć do zaspokojenia swoich potrzeb, jednak tylko w taki sposób, który nie ograniczy lub uniemożliwi zaspokajanie tych potrzeb w przyszłości.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Ulepsz swoje relacje, popraw swoją efektywność, odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony dzięki szkoleniu z testu Gallupa. Zobacz: talenty Gallupa po polsku Mogą Cię również zainteresować: komunikacja interpersonalna warsztaty, zarządzanie stresem w organizacji.Jak wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju w lokalnej firmie? Warto przede wszystkim stać się przedsiębiorstwem, które zwraca uwagę na otaczające nas środowisko. Zastąpienie tradycyjnej foliowych jednorazówek torebkami papierowymi i segregacja odpadów to dobre pomysły na początek.
Pracownicy mogą również zaangażować się w akcje społeczne, takie jak zbieranie nakrętek lub zabawek dla domów dziecka. To sprawia nie tylko, że firma zyskuje wartość społeczną, ale również sprawia, że jej wizerunek ociepla się i jest traktowana jako przedsiębiorstwo przyjazne środowisku i lokalnej społeczności. Dzięki temu może być lepiej postrzegana w oczach klientów oraz skuteczniej prowadzić akcje promocyjne i reklamowe.
Coaching menadżerski i zarządzanie rozwojem
Wyzwalanie potencjału pracowników to jedno z największych wyzwań menedżerskich, przywódczych. Szkolenie coaching menedżerski i zarządzanie rozwojem dostarcza paletę narzędzi rozpoznających poziom kompetencji pracowników i wspierający…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej