Co znaczy być agile?
Agile - to słowo pojawia się coraz częściej, szczególnie w kontekście sukcesów odnoszonych przez przedsiębiorstwa. Co się jednak kryje za tym pojęciem? Co to znaczy być agile? Czy w zasadzie to ma to jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście, że tak i zaraz wszystko zostanie wyjaśnione.
Agile - najważniejsze informacje
Otóż w pewnym momencie zauważono, że tradycyjne metody zarządzania niespecjalnie przynoszą jakikolwiek pozytywny skutek. Dzisiaj dynamika wszelkich wydarzeń, także i w biznesie jest naprawdę spora. Klasyczne zarządzanie polegające na tym, że już na początku określamy dokładnie wszelkie możliwe cele, a potem je wdrażamy.
Niestety dzisiaj dokładne określenie wszystkiego, może spowodować, że nie zauważymy istotnych zmian na rynku i pod koniec będziemy mieli w efekcie naprawdę zupełnie nieatrakcyjny produkt. dlatego też na rynek wkroczyło agile. Czym ono tak dokładniej jest?
Agile to zarządzanie zwinne. Być agile to inaczej być zwinnym, elastycznym, umiejącym się dostosować do zmieniającego się środowiska w biznesie. Agile ma wiele różnych metodyk, które pomagają wprowadzić jego ogólne zasady zarządzania w życie. Jedną z najbardziej popularnych jest scrum.
Scrum jest o tyle ciekawy, że tutaj już zupełnie zaniechano wszelkich konwenansów w postaci tradycyjnych ról. Co więcej, praca także ma zupełnie inny rytm niż standardowo.
Szkolenia z agile i scrum
O agile i scrum można wiele by mówić, jednak te dwie metodyki trzeba po prostu poznać. W jaki sposób można to zrobić? Najlepiej jest zainwestować w agile project management szkolenie, szczególnie to, które prowadzone jest przez agile pm foundation. Warto także pomyśleć o różnego rodzaju kursach, szczególnie z zakresu właśnie scrum, takich jak szkolenia scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master.
Dlaczego szkolenia stanowią tak bardzo istotną kwestię? Otóż przede wszystkim należy tu podkreślić, że stanowią one naprawdę bardzo cenne źródło wiedzy, zaś z lektury artykułów w internecie możemy co najwyżej dowiedzieć się ogólników o agile i scrum, nie zaś dokładnie poznać i wykorzystać te metody.