Zarządzanie ryzykiem szkolenie

Ryzyko jest umiejscowione w naszym życiu na każdym jego etapie, bez względu na to czy mówimy tutaj o codziennych wartościach, czy też o aspektach pracy. Skupmy się jednak na tym drugim elemencie, czyli relacjach jakie wywołuje stres w przedsiębiorstwie. Z jednego punktu widzenie, każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, czy też nawet doświadczył takiego zjawiska, jakim jest bezradność wynikająca z powstania sytuacji stresowej. Owa bezradność jest przyczyną licznych ( w wielu przypadkach) przykrych konsekwencji, jakiego mogą doprowadzić do np. powstania dodatkowych kosztów. 

     
    Ryzyko jest umiejscowione w naszym życiu na każdym jego etapie, bez względu na to czy mówimy tutaj o codziennych wartościach, czy też o aspektach pracy. Skupmy się jednak na tym drugim elemencie, czyli relacjach jakie wywołuje stres w przedsiębiorstwie. Z jednego punktu widzenie, każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, czy też nawet doświadczył takiego zjawiska, jakim jest bezradność wynikająca z powstania sytuacji stresowej.
     
    Owa bezradność jest przyczyną licznych ( w wielu przypadkach) przykrych konsekwencji, jakiego mogą doprowadzić do np. powstania dodatkowych kosztów. W efekcie można więc uznać go za negatywną emocję. Z drugiej jednak strony, stres jest też motywatorem do działania. Stąd w sytuacji gdy np. zbliża się termin oddania sprawozdania, to właśnie stres przed naganą lub też wyrzuceniem z pracy napędza nas do działania.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

    Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

    Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

    Można więc uznać go również za emocje korzystną z punktu widzenia pracodawcy, jak i nas samych. Warunkiem jest jednak odpowiednie jego kontrolowanie, stąd więc powstało zarządzanie ryzykiem. Ryzyko, jak sama nazwa wskazuje jest sytuacją, w której możemy coś stracić. W niej również pojawia się stres, który może nas popchnąć do podjęcia np. błędnej decyzji, jaka tylko może doprowadzić nas do wielu strat. Idąc więc tym tropem chcąc zarządzać ryzykiem musimy kontrolować nasze emocje i nie pozwolić by stres w pełni przejął nad nami kontrolę.
     
    Aktualnie samo zarządzanie ryzykiem jest kontrolowane przez odpowiednie normy i rozporządzenia, dając tym samym pewien schemat zachowań, jaki ułatwia podejmowanie działań, jak i pracę oraz zapewnia, że w sytuacjach stresowych będziemy w stanie podejmować właściwe dla naszego przedsiębiorstwa decyzje.

    Warto pamiętać, że na polskim rynku istnieje szereg firm oferujących szkolenia z tego zakresu. Trwają one zazwyczaj kilka dni, a w zamian pozwalają przygotować nas pod kątem teoretycznym do działania w takich warunkach. Jest to korzystne w szczególności dla młodych i niedoświadczonych przedsiębiorców, którzy dopiero co zaczęli swoją działalność.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
    Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
    Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
    Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
    Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza