Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania
Prawo celne przewiduje pewne uproszczenia, które niezmiernie ułatwiają pracę i uskuteczniają transfer ładunku.
Procedury uproszczone mogą znacznie skrócić czas całego postępowania, jak i zmniejszyć koszty firmowe w zakresie ich realizacji. Prawidłowo skomponowane szkolenie w tym obszarze skupia się przede wszystkim na zaprezentowaniu odpowiednich przepisów wspólnotowych, krajowych, jak i ich odpowiedniej interpretacji.
Całą procedura uproszczona to także znajomość wniosków wymagających uzupełnienia, niezbędnych informacji, które muszą się znaleźć na takim dokumencie, jak i zabezpieczeń oraz rodzajów stosowanych uproszczeń w zależności od sytuacji i towaru.
Szkolenie obrazuje ponadto, w jaki sposób można zrealizować taką procedurę, jak dokonać jej weryfikacji, korekty i zgłoszenia. Wiąże się również z przybliżeniem znaczenia terminu samoobsługi celnej.
Wtajemniczeni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że procedury uproszczone wiążą się z licznymi przywilejami podatkowymi, które przekładają się na rozliczenie podatku VAT w odprawie fiskalnej. Znajomość tegoż postępowania oraz warunków przystąpienia do niego ułatwia pracę całego przedsiębiorstwa logistycznego.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo
i najnowsze tematy w dziale:
Na kursie można także zapoznać się z uproszczonym sposobem dokumentowania informacji o pochodzeniu towaru, czyli stosowania procedury in blanco, jak i statusu eksportera upoważnionego.
Szkolenie skupia się również na kwestiach związanych z warunkami stosowania odprawy scentralizowanej oraz z przybliżeniem zasad odprawy towarów, które nie są objęte procedurami uproszczonymi.
Szkolenia z powyższego zakresu bardzo często uwzględniają panel dyskusyjny, na którym porusza się tematykę przykładowych scenariuszy, a także dokonuje się ich analizy w celu praktycznego zastosowania, jak i usystematyzowania zgromadzonej wiedzy.