Docelową grupą są również kierownicy każdego szczebla, służb bhp oraz wszystkich pracodawców lub innych osób których codzienna praca oparta jest na kierowaniu pewną grupą ludzi. Na tych właśnie stanowiskach często niezbędnym elementem pozwalającym właściwie wykonywać swoje zajęcia jest szeroka wiedza z zakresu prawa pracy.
Jak wiadomo przepisy co jakiś czas ulegają pewnym mniejszym lub większym szczeblom, dlatego po każdej zmianie warto odbyć szkolenie, nawet jeśli nie jest ono z góry narzucone przez pracodawcę. Większość oferowanych obecnie szkoleń obejmuje szczegółowo takie zagadnienia jak zmiany dotyczące umów zawieranych zarówno na czas określony jak i nieokreślony ( maksymalny okres trwania każdej z nich, limit umów o pracę na czas określony dla danego pracownika, zasady wypowiadania umowy), obowiązki wobec Państwowej Inspekcji Pracy, zmiany w umowach o pracę o zastępstwo, nowelizacja przepisów przejściowych.
Zmiany nie ominęły także urlopów ojcowskich i wychowawczych, inne zasady mają obowiązywać przy udzielaniu urlopów macierzyńskich w przypadku adopcji dziecka, nieco inaczej wyglądać ma opieka nad dzieckiem które jeszcze nie ukończyło formalnie 14 roku życia. Modyfikacjom poddane zostały zasady obowiązujące do tej pory w urlopach rodzicielskich - niewielkie zmiany dotyczą uzupełniania wniosku, rezygnacji z urlopu, terminu jego wykorzystania oraz możliwości dzielenia go na kilka części.
Każdy z uczestników szkolenia organizowanego przez dowolną certyfikowaną jednostkę ( wówczas mamy pewność, że prowadzący szkolenie to wysoko wykwalifikowana kadra) otrzymuje stosowne zaświadczenie potwierdzające zdobycie nowej wiedzy, która w późniejszym czasie ma być wykorzystywania w praktyce, przy codziennej pracy. Jeśli chodzi o koszta, to w porozumieniu z pracodawcą pracownik albo nie ponosi ich w ogóle albo jedynie niewielką część.