Jakie nowelizacje prawa budowlanego zaszły w 2019 roku?
Branża budowlana cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Wpływ na to ma rosnące zapotrzebowanie na mieszkania oraz poprawa sytuacji ekonomicznej, która z kolei sprawia, że społeczeństwo stać na zakup mieszkań, co jeszcze nie było tak oczywiste kilkanaście lat temu.
Stale rozwijający się rynek zgłasza zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą dobrze obeznani z tematyką zmieniających się przepisów budowlanych. Prawo budowlane szkolenie pozwoli na zdobycie aktualnej wiedzy, która przyda się w życiu zawodowym każdemu, kto związany jest z tą branżą. Szkolenia budownictwo obejmują niezwykle szeroki zakres materiału.
Jakie nowelizacje prawa budowlanego zaszły w 2019 roku?
Prawo we wszystkich aspektach czasami się dezaktualizuje i konieczna staje się nowelizacja obowiązujących przepisów prawa. Podobnie było też w roku 2019 jeżeli chodzi o prawo budowlane. Zaszły w nim zmiany i to dosyć istotne.
Każdy, kto chociażby ze względów zawodowych jest zainteresowany tą tematyką ma szansę na bliższe zapoznanie się z tematem poprzez uczestnictwo w organizowanych cyklicznie szkoleniach zawodowych dla przedstawicieli branży budowlanej.
Szolenie budownictwo cieszy się dużym zainteresowaniem i wolne miejsca szybko się rozchodzą, dlatego aby mieć pewność uczestnictwa, warto zapisać się jak najwcześniej. Inną, równie ciekawą propozycją na rozwój zawodowy będzie zarządzanie nieruchomościami szkolenie przeznaczone jest dla pracowników branży nieruchomości.
Co się zmieniło w prawie budowlanym?
W ustawie wskazano trzy kategorie budynków, dzieląc je na takie, których budowa wymaga uzyskania stosownego pozwolenia na budowę, takie, które nie wymagają pozwolenia, jednak konieczne staje się zgłoszenie faktu rozpoczęcia prac budowlanych oraz takie, w przypadku których nie jest konieczne ani uzyskanie pozwolenia na budowę ani też nie jest wymagane jej zgłoszenie. W przepisach zmieniła się także definicja obszaru oddziaływania inwestycji. Z przepisami można zapoznać się w znowelizowanym akcie prawnym, który został opublikowany w dzienniku ustaw.