Jak starać się o odszkodowanie za służebność przesyłu?
Służebność przesyłu to temat ciężki dla wielu osób. Dlaczego? O co tutaj dokładniej chodzi? Cóż ważne jest na pewno to, że zasadniczo firmy dążą do tego raczej, aby nie płacić za użytkowanie czyichś gruntów.

Jak starać się o odszkodowanie za służebność przesyłu?
Służebność przesyłu to temat ciężki dla wielu osób. Dlaczego? O co tutaj dokładniej chodzi? Cóż ważne jest na pewno to, że zasadniczo firmy dążą do tego raczej, aby nie płacić za użytkowanie czyichś gruntów. Czy na takiej zasadzie można domagać się od nich odszkodowania? Co to jest w zasadzie odszkodowanie a co to jest wynagrodzenie za służebność przesyłu? O tym właśnie powiemy pokrótce poniżej…
Szkolenia – najważniejsze źródło wiedzy
Trzeba jednak podkreślić, że jest dość spory temat, którego nie da się określić w jednym artykule. Dlatego też naprawdę warto zainwestować w szkolenie służebność przesyłu oraz szkolenie prawo energetyczne.
Ustanowienie służebności przesyłu a co gorsza – uregulowanie różnych problemów sprzed lat zajmuje często naprawdę wiele czasu i wiąże się tak naprawdę z wieloma nieprzyjemnościami. Wiedząc zaś, jak dokładniej wszystko funkcjonuje, firma będzie miała zdecydowanie większe narzędzia ku temu, aby poradzić sobie z klientami niechcącymi na ich nieruchomości mieć do czynienia ze służebnością przesyłu.
Odszkodowanie za służebność przesyłu
No właśnie – trzeba tu podkreślić, że odszkodowanie za służebność przesyłu można uzyskać tylko i wyłącznie w kilku szczególnych przypadkach. Pierwszy z nich to straty poniesione w wyniku stawiania bądź naprawiania czy użytkowania danego przedmiotu służebności przesyłowej.
Dalej będzie to oczywiście odszkodowanie za niewłaściwe użytkowanie takiej służebności czyli np. jeśli mamy podejrzenia że firma korzysta z danych urządzeń w celach prywatnych itp. Warto jednak dodać, że na wystąpienie o takie odszkodowanie nie mamy wiele czasu, ponieważ zależnie od dokładnego przypadku roszczenia takie będą się przedawniały po 3 albo 6 latach.
Znacznie częściej natomiast mamy do czynienia z wynagrodzeniem za nieumowne korzystanie ze służebności. Przykładowo kupiliśmy dom, dopiero sprawdzamy, co należy do naszej nieruchomości i po kilku miesiącach odkrywamy, że pod domem biegnie rurociąg, na który firma nie podpisała z nami umowy. Mamy prawo się domagać wynagrodzenia za ten czas.
Nowa ustawa deweloperska
Zakresem szkolenia objęta zostanie zmiana wprowadzone ustawą z dnia 20 kwietnia 2021 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej