Klika praktycznych zastosowań arkusza kalkulacyjnego w życiu codziennym

Microsoft Office Excel to nie tylko idealne narzędzie do pracy biurowej. Wykorzystywany może być przez każdego, kto zna choćby jego podstawowe funkcje w codziennym życiu.

Gamma - Klika praktycznych zastosowań arkusza kalkulacyjnego w życiu codziennym


Klika praktycznych zastosowań arkusza kalkulacyjnego w życiu codziennym


Oczywiście im więcej funkcji znamy tym lepiej i efektywniej korzystać możemy z jego dobrodziejstw. Poniżej znajduje się kilka bardzo ciekawych zastosowań Excela w codziennym życiu każdego człowieka:

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:


  • zarządzanie domowym budżetem - dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu bez problemu możemy zaplanować swoje codzienne wydatki tak, by zostało nam jeszcze nieco gotówki przeznaczonej na oszczędności czy pewnie nieprzewidziane sytuacje losowe jakie w życiu każdego z nas miały miejsce co najmniej kilkukrotnie.

    Wystarczy odpowiednio sformatować sobie dokument w którym umieścimy liczbę gotówki jaką dysponujemy na dane cele lub wpisując systematycznie swoje dotychczasowe wydatki które bardzo szybko zostaną zsumowane.

    Dane wpisywane regularnie mogą informować użytkownika nawet o stanie jego konta bez konieczności logowania się do niego. Jeśli nie mamy pomysłu na samodzielne stworzenie takiego arkusza bez najmniejszych problemów znajdziemy wzór w internecie, jaki będzie odpowiedni dla nas i naszych potrzeb;

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

  • kalendarz na każdy dzień, miesiąc, rok - to idealne rozwiązanie dla każdego kto lubi mieć zaplanowany swój czas na każdy dzień. Wystarczy podzielić jeden arkusz kalkulacyjny na tabele z opisanymi poszczególnymi dniami tygodnia, miesiąca czy roku.

    Wprowadzać można do niego naprawdę wszystko czy to będzie zwykły plan zajęć danego dnia czy najważniejsze wydarzenia w ciągu roku. Plik umieszczony w chmurze pozwoli mieć do niego dostęp w każdym miejscu i o każdym czasie;

  • plan posiłków - na diecie warto zrobić sobie plan spożywanych posiłków z uwzględnieniem godziny i rodzaju spożywanego posiłku.

    Dziennik posiłków powinien zawierać wszystko, czyli nie tylko główne posiłki ale też wszystkie inne przekąski spożywane pomiędzy każdym z nich,. Jeśli sytuacja tego od nas wymaga dzięki takiej tabeli możemy wyliczyć dzienną wartość kaloryczną spożytych posiłków w ciągu dnia;

  • wakacyjny budżet - dobry plan pomoże spędzić miło wakacje wydając dokładnie tyle czy nawet nieco mniej ile mamy na ten cel do dyspozycji.

    Tu jak zawsze przydatny okazać się może internet, gdzie znajdziemy mnóstwo przykładów jak takie planowanie budżetu wakacyjnego może wyglądać dzięki czemu sami skonstruujemy nasz własny dopasowany do naszych wymagań i możliwości finansowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie, które uczy jak używać średniozaawansowanych funkcji Excela w taki sposób, aby wszystko było jasno nie tylko na szkoleniu, ale również potem, już w pracy. Zapraszamy na szkolenie EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza