Stres w pracy zawodowej

Umiarkowany poziom stresu w pracy zawodowej jest nieunikniony, a wręcz potrzebny – pomaga on w zwiększeniu produktywności i wydajności.

Gamma - Stres w pracy zawodowej

    Umiarkowany poziom stresu w pracy zawodowej jest nieunikniony, a wręcz potrzebny - pomaga on w zwiększeniu produktywności i wydajności. Nadmiar stresu może jednak nie tylko negatywnie wpłynąć na wyniki w pracy, ale nawet doprowadzić do "wypalenia", czyli zupełnej utraty zainteresowania i satysfakcji z wykonywanej pracy.

    Oczywistymi następstwami nadmiernego stresu są również problemy w relacjach z otoczeniem oraz problemy w innych sferach życia. Okazuje się, że najczęściej obwinianym za stres w miejscu pracy czynnikiem jest brak poczucia kontroli.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

     

    Warto jednak pamiętać, że nie nad wszystkim w życiu, a nawet na własnym stanowisku pracy będziemy mieć pełną kontrolę. Nie oznacza to jednak bezsilności czy bezradności. Jest to coś, do czego należy się stopniowo przyzwyczajać, aby "nie dać się oszaleć".

    W początkowych fazach wzmożonego stresu warto poprosić o pomoc ze strony kolegów z pracy lub nawet przełożonego. Wbrew pozorom, bez względu na to jak świetne wyniki są osiągane przez innych, wszyscy jesteśmy ludźmi, nawet przełożony, który najprawdopodobniej doskonale rozumie, że pomoc zestresowanego pracownikowi leży również w jego interesie.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza