Dziś w zakładach produkcyjnych pracują reprezentanci różnych pokoleń, posiadających inne doświadczenia, różniący się kompetencjami oraz oczekiwaniami dotyczącymi komunikacji i współpracy. W zakładach produkcyjnych obserwujemy dwa podejścia do tego typu różnorodności.
Pierwsze z nich zakłada, że wszyscy muszą dostosować się do pewnego standardu – pewnej oczekiwanej średniej. Kiedyś takie podejście było jedynym i powszechnie obowiązującym.
Drugie podejście zakłada, że wyższą efektywność i zaangażowanie załogi możemy uzyskać dostosowując się do tej różnorodności oraz poprzez korzystanie z tego, w czym poszczególni pracownicy są najlepsi.
Ważną umiejętnością osób zarządzających produkcją jest pogodzenie oczekiwań organizacji z oczekiwaniami pracowników produkcji. Doświadczenie pokazuje, że jednym z ważnych aspektów jest odpowiednia komunikacja w firmie produkcyjnej.
1. Zróżnicowanie w style komunikacyjnych ludzi – każdy jest inny w komunikacji
2. Gra do jednej bramki: współodpowiedzialność.
3. Dobra komunikacja z pracownikami i współpracownikami, to podstawa budowania dobrych relacji w organizacji i po za organizacją.
4. Wypracowanie dobrych praktyk komunikacyjnych.
5. Budowanie zaangażowania i delegowanie zadań na produkcji
6. Wspieranie rozwoju pracowników na produkcji
Przeszkoliliśmy ponad 40000 dyrektorów, menedżerów, kierowników i naczelników.
W Akademiach menedżerskich, w których mierzyliśmy efektywność (47 projektów 286 dni szkol.) poziom kompetencji wzrósł średnio o 16%.
Pracujemy na poziomie kompetencji (wiem co i jak mam zrobić), motywacji (wierzę, że warto), postawy (zamierzam to zrobić) , wdrożenia (follow up)
Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskie centrum Center for American Progress, koszt zastąpienia pracowników wynosi około 16% ich rocznego wynagrodzenia. W przypadku menadżera zwiększa się do 100%.
Obecnie Interim Manager w funkcji dyrektora operacyjnego zakładu produkcyjnego. Od 1998 roku tworzy i realizuje projekty rozwojowe dla z zakresu zarówno kształtowania kultury organizacyjnej oraz optymalizacją procesów. Realizacja tak różnorodnych zadań pozwala na zrozumienie funkcjonowania zakładów produkcyjnych na wielu płaszczyznach i efektywne wspieranie jej rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał w różnych dziedzinach: przemyśle wydobywczym, metalowym (KGHM PM S.A., NEWAG S.A.), instytucjach finansowych (mBank, mLeasing, PKO BP, BPH), podczas akceleracji startupów (StartupGO, Techstars Startup Weekend. Ukończył studia Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademię Kaizen na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu, zorganizowanej pod patronatem PTP.
Specjalizuje się głównie w pracy rozwojowej pracowników zakładów produkcyjnych, prowadzi działania doradcze jak osiągać z pracownikami na produkcji lepsze wyniki poprzez prace na postawach i zaangażowaniu.Realizuje działania poprzez określanie potrzeb zakładu, a to dzieje się w ścisłej współpracy z HR, Dyrektorami zakładów, kierownikami produkcji, kierownikami zmiany, brygadzistami, mistrzami. Skupia się na osiąganiu pełnej współpracy wszystkich obszarów w zakładzie np. działa planowania, dział produkcji, dział kontroli. Często wspiera poprzez warsztaty w budowaniu kultury zakładu jako firmy mającej pracowników współodpowiedzialnych za efekty produkcji. Specjalizacja w obszarze zakładów produkcyjnych: wdrażanie polityki zarządzania poprzez cele, wdrażanie działań zwiększających efektywność pracy na różnych stanowiskach, optymalizacja procesów produkcyjnych, tworzenie narzędzi wspierających planowanie produkcji, wprowadzanie zmian.Praca przy wykorzystaniu narzędzi Lean, Kaizen, TPM, 5S.
Ma 20 lat doświadczenia w zarządzaniu, również w branży produkcyjnej. Konsultant, trener i coach z 15-letnim stażem. Specjalizuje się w Zarządzaniu Projektem, Zarządzaniu Zmianą, Wdrażaniu Strategii, Przywództwie, Motywacji, Coachingu. Prowadzenie projektów szkoleniowych jest jego pasją. Każde szkolenie traktuje jak kolejne wyzwanie, dlatego szczególnie lubi warsztaty z wymagającymi uczestnikami, pasjonatami tematyki szkolenia. Koncentruje czas i uwagę uczestników na rzeczach najważniejszych, decydujących o wzroście skuteczności. Swoje doświadczenie w branży produkcyjnych zdobywał pracując dla takich zakładów jak: Polfa Kutno (TEVA), Delphi, Imperial Tobacco, Prima (Sara Lee Group), Polpharma,Bridgestone Poznań, Autoliv, PKN Orlen, AMICA Wronki. Przykładowe certyfikaty trenerskie: Leadership Programme – Metsa, Espoo (2013), AIM in Practice – IMA, London (2011), AIM, Change Management Methodology.
Doświadczony trener, coach i wykładowca. W obszarze biznesu współpracuje z bardzo zróżnicowanymi klientami. Najwięcej projektów przeprowadził dla zakładów produkcyjnych (m.in. Animex, Colian, COM40, Pratt&Whitney, GE Power) w których specjalizuje sie we wspieraniu kadry kierowniczej każdego stopnia, szczególnie w obszarze szeroko pojętej komunikacji – programach rozwojowych, motywacyjnych, oceny okresowej, rozmów dyscyplinujących, sukcesji. Pomaga w wypracowywaniu, tworzeniu i opanowaniu odpowiednich dla każdej organizacji narzędzi managerskich. W 2000 roku ukończył scenariuszopisarstwo w PWSFTiT w Łodzi, a dzięki zdobytemu jako scenarzysta doświadczeniu skutecznie współpracuje z bardzo kreatywnymi zespołami, takimi jak agencje reklamowe (m.in. Agencja Radna, OS3) czy studia produkcyjne. Dla Platige Image (studio biorące udział w produkcji m.in. serialu „Wiedźmin”) opracował metodologię, przygotowywał wykładowców i współtworzył program innowacyjnego kursu animacji 3D i efektów specjalnych.
Fachowość oraz miła atmosfera podczas szkolenia spotkały się z uznaniem uczestników, którzy wysoko ocenili kwalifikacje prowadzących zajęcia.
Pracownicy uczestniczący w szkoleniu w zdecydowanym stopniu rozwinęli swoje umiejętności w zakresie objętym szkoleniem. Szkolenie zmotywowało bowiem pracowników do przygotowania długoterminowych planów rozwojowych, które wraz z planem rozwojowym o charakterze „on-the-job” pozwoliło na objęcie przez nich wyższych stanowisk, w tym menedżerskich.
Trenerzy wykazali się dużą wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów. Każdy z nich stosował indywidualne podejście do uczestnika, co wpływało na efektywność całego procesu szkoleniowego.
Dzięki kreatywnej formule szkoleń opracowanej przez Gamma sp. j. uczestnicy zostali w pełni zaangażowani w aktywności szkoleniowe oraz wysoko ocenili wartość merytoryczną warsztatów i zdobytą wiedzę oraz umiejętności.
Pragniemy potwierdzić wysoki poziom przeprowadzonego szkolenia, mający odzwierciedlenie w danych uzyskanych z ankiet od uczestników. Szkolenie cechowało bardzo dobre przygotowanie merytoryczne trenerów prowadzących oraz wysoki poziom obsługi nas, jako klienta firmy GAMMA.
Szkolenie było szczególnie istotne w przypadku grupy o zróżnicowanym poziomie kompetencji – od pracowników bardzo młodych stażem, przez osoby z kilkuletnim doświadczeniem, po menedżerów średniego szczebla. Realizacja w kilku oddzielnych modułach tematycznych, z jednoczesnym podsumowaniem wspólnych tematów w całej grupie dała oczekiwane przez nas efekty.
Cenimy zespół firmy Gamma za zaangażowanie, dynamikę pracy i wypracowywanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb Klienta.
Efekt marketingowy szkoleń najłatwiej mierzyć prośbami o kolejne tego typu spotkania. Farmaceuci, jako wyjątkowo wymagająca grupa na tyle wysoko ocenili pracę trenerską, że sami, z własnej inicjatywy zwracali się z prośbą do koordynatora projektu o możliwość rozbudowania działań szkoleniowych
Rekomendujemy Gammę, jako firmę doradczo-szkoleniową, która nie tylko realizuje dobre szkolenia, ale dodatkowo w taki sposób współpracuje z Klientem, by wszystkie działania były spójne ze specyfiką i strategią firmy.
Projekty szkoleniowe Gammy zawierają moduły mierzące efektywność szkolenia. Pozwalają ocenić firmę szkoleniową oraz rozwój poszczególnych uczestników.
Szkolenie było inspirujące. Poznałem metody wcześniej przeze mnie niewykorzystywane. Dodatkowym atutem była mała grupa szkoleniowa i uczestnicy z innych branż, co moim zdaniem wpłynęło pozytywnie na jakość warsztatów.
Cenię sobie dobrą komunikację i obsługę klienta za strony firmy Gamma. Pracownicy firmy cały czas czuwają nad przebiegiem projektu szkoleniowego, zgłaszają ewentualne zagrożenia i rekomendują zmiany.
Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę oceniamy firmę Gamma, jako dostawcę szkoleń o najwyższej, jakości. Jesteśmy pełni uznania dla know-how firmy oraz kompetencji trenerów.
Trenerzy prowadzący szkolenia wykazali się rzetelnością oraz profesjonalizmem, co zaważyło o podjęciu decyzji o realizacji kolejnego projektu, który wspólnie rozpoczęliśmy
Obszar zarządzania zespołem (delegowanie zadań, budowanie autorytetu, motywowanie pracowników, zarządzanie rozwoje) jest tym, w którym na pewno Gamma się specjalizuje.
Kompetentni trenerzy, indywidualne podejście do uczestników, profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy oraz formuła szkolenia, wpłynęły na pozytywną opinię uczestników
Dzięki Współpracy z firmą Gamma, w badaniu satysfakcji pracowników za rok 2011, uzyskaliśmy Wzrost wskaźników w obszarach efektywne zarządzanie i leadership odpowiednio o 5% i 13%.
Projekt został oceniony wysoko, zarówno pod względem przekazu merytorycznego, jak również atmosfery oraz zaangażowania i komunikatywności wszystkich trzech trenerów prowadzących szkolenie.
Rzetelność i fachowość firmy „Gamma”, połączone z osobistym zaangażowaniem jej pracowników, zaowocowały szkoleniem przeprowadzonym na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.